Barwny Przemyśl nad Sanem

W województwie podkarpackim nad malowniczym Sanem (pod hasłem rzeka San) leży jedno z najpiękniejszych polskich miast. Jego dzieje sięgają aż do średniowiecza. Ziemia Przemyska to region odmiennych kultur i religii. To świątynie różnych wyznań. Ta odmienność jest tutaj wciąż widoczna na każdym kroku. Każdy Polak powinien zobaczyć to historyczne miasto.

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Rynku. Ciekawostką jest jego położenie lekko skośne. Po środku znajduje się fontanna z niedźwiadkiem. W każdym przemyskim kościele można zobaczyć inne style architektoniczne. Miłośnicy historii przyjeżdżają do Przemyśla w poszukiwaniu śladów historii. Takich miejsc jest tutaj sporo. Przede wszystkim jest to Twierdza Przemyśl ze swoimi fortami, które są porozrzucane po całym mieście. Warto obejrzeć stałe ekspozycje militarne z czasów pierwszej i drugiej wojny światowej a także liczne muzea są skarbnicą ciekawych eksponatów. Jednak Przemyśl poza niewątpliwie ciekawą historią oferuje turystom szereg innych, nowoczesnych atrakcji.

W wolnym czasie możemy wstąpić do kina, teatru czy do jakiejś galerii. Przez cały rok w mieście odbywają się przeróżne, najczęściej cykliczne imprezy kulturalne i turystyczne. Styczeń to Zamkowe Teatralia, w lutym odbywa się Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Marzec przyciąga miłośników muzyki. Festiwal Blues Rock to prawdziwe święto dla muzyków. Cała wiosna w Przemyślu to spotkania ze sztuką, turnieje tańca, konkursy piosenek, jarmarki rękodzieła, warsztaty muzyki gospel i wiele innych podobnie jak w Kościelisku (pod hasłem wpis Kościelisko), które już kiedyś opisywaliśmy. Praktycznie przez cały rok organizowane są rajdy piesze i rowerowe, wycieczki autokarowe zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Władze miasta duży nacisk kładą na sport. Co roku organizowane są zawody rowerowe, na które przyjeżdżają kolarze z całej Polski i nie tylko. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów w tym pięknym mieście.

Tutaj życie tętni o każdej porze roku i niezależnie od tego, na kiedy zaplanujemy naszą podróż na pewno będziemy zadowoleni. Baza noclegowa (pod hasłem Przemyśl) to wiele hoteli, pensjonatów, apartamentów, pokoi gościnnych i ośrodki wypoczynkowe. Zaplecze gastronomiczne również jest dobrze przygotowane na przyjazd turystów. Liczne restauracje, bary, puby, pizzerie oferują szeroki wachlarz wspaniałych dań, zarówno regionalnej kuchni kresowej, jak i nowości kulinarnych. Przemyśl zaprasza o każdej porze roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>