Dlaczego warto przyjechać do Sejn?

Urocza miejscowość Sejny jest położona na Podlasiu. Bogata historia oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że jest ona doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli jeszcze nie poznaliśmy uroków województwa podlaskiego, koniecznie musimy nadrobić tę stratę. Miasto jest położone nad rzeką Marychą, która stanowi lewy dopływ Czarnej Hańczy.

Ciekawą atrakcją są niewątpliwie spływy kajakowe. Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni być wniebowzięci. Urokliwa Marycha z pewnością dostarczy moc wrażeń i wiele pięknych widoków. Istnieją cztery możliwe trasy spływu z różnymi stopniami trudności. W mieście znajdziemy liczne zabytki. Sejny to miasto, które dawniej było zamieszkiwane przez wiele kultur. Z pewnością przekonamy się o tym, zwiedzając tutejsze budynki i ciekawe miejsca. Kaplica św. Agaty mieści się na placu św. Agaty, naprzeciw bazyliki. Powstała prawdopodobnie w 1789 roku. Na szczycie dachu znajduje się figura św. Agaty wykonana z drewna lipowego. W środku znajdziemy także XVIII wieczny obraz patronki na niewielkim ołtarzyku. Kaplica stanowi bez wątpienia urocze miejsce. Warto wiedzieć, że św. Agata jest patronką Sejn. Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jest znacznie okazalszym zabytkiem. Od strony zachodniej znajdziemy także renesansowy gmach dawnego klasztoru dominikańskiego. Klasztor podlega licznym przebudowom, jednak w środku znajdziemy ciekawe Muzeum Diecezji Sejneńskiej. Ratusz miejski w Sejnach pochodzi z 1846 roku. Ciekawy budynek posiada trzy arkady oraz jest zwieńczony tympanonem. Reprezentuje styl neoklasycystyczny. Interesującą architekturę znajdziemy również w Białej Synagodze. Murowany budynek powstał na planie prostokąta i jest mieszanką neoklasycyzmu i neogotyku. Posiada trzy nawy i jest wsparty na charakterystycznych filarach. Synagoga powstała w 1885 roku, dzięki rabinowi Mojżeszowi Becalela Lurii.

Sejny to miasto, w którym nie można się nudzić. Dużą zaletą jest niewątpliwie dobrze zorganizowana baza noclegowa. Jakie noclegi Sejny zaproponują swoim gościom? Bliski kontakt z naturą zapewni nam gospodarstwo agroturystyczne lub domek letniskowy. Jeśli wolimy ekskluzywny hotel lub wygodny pensjonat, także znajdziemy tutaj takie opcje. W Sejnach z pewnością czeka na nas dużo relaksu, wiele atrakcji turystycznych oraz miła atmosfera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>