Ośrodek Kultury Regionalnej – Kościelisko

Dla osób szukających miejsca zacisznego i doskonałego, jako bazy wyjściowej w piesze wędrówki w Tatry, godne polecenia wydaje się być Kościelisko, które zlokalizowane jest tuż obok Zakopanego, w odległości niespełna 5 kilometrów. Propozycja noclegowa to szeroki standard różnorodnych ofert przygotowanych na przyjęcie turystów i wczasowiczów przez cały rok []. To głównie oferty obejmujące pobyty w pensjonatach, domach, apartamentach obejmujące nie tylko pobyty weekendowe ale pobyty wakacyjne i zimowe. Kierowane do różnych grup: od turystów, którzy szukają miejsca na nocleg przy okazji wędrówki w góry, oferty kolonijne dla dzieci i młodzieży w licznych pensjonatach czy prywatne pokoje i apartamenty dla rodzin, które miejsce na dłuższy wypoczynek.

Podstawową siedzibę informacji turystycznej w Kościelisku zapewnia Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej, który warto odwiedzić, by uzyskać wiadomości o czekających nas aktualnych wydarzeniach kulturalnych i turystycznych na terenie gminy i samej wioski. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od starodawnej nazwy osady, która obecnie funkcjonuje jako Stare Kościelisko. Rozwój tej wioski nastąpił dopiero na początku XX wieku, wiązało się to z powstaniem tutaj sanatorium przeciwgruźliczego, które wzniesiono z inicjatywy lekarza Kazimierza Dłuskiego.

Walory krajobrazowe, przyrodnicze stawiają Kościelisko na równi z innymi miejscowościami typu uzdrowiskowego. Ale zaletą tego miejsca jest przede wszystkim to, że zimą pobliskie wyciągi narciarskie to znakomity sposób na aktywny wypoczynek dla całych rodzin (Polana Szymoszkową, Gubałówka, Witów, Zakopane) a noclegi od wiosny do jesieni to tutaj warto zdecydować się na pobyt, gdy lubimy wędrówki po górach.

Pobliska Droga pod Reglami stanowi znakomity spacer w pobliskie doliny, z drugiej strony bliskość Gubałówki zachęca, by z góry zobaczyć panoramę Tatr i wybrać się do Zakopanego. Jedno jest pewne jest to miejsce, które stanowi bramę (tak często nazywane bywa Kościelisko przez mieszkańców). Dla takiego miejsca warto chociaż raz w życiu wybrać się na krótki lub dłuższy wypoczynek. Dojazd dla osób niezmotoryzowanych nie stanowi problemu, z Zakopanego często kursują autobusy i busy, jadące nie tylko na miejsce ale dalej do pobliskiego Witowa, czy w stronę Chochołowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>