Pomysły na aktywnośc fizyczną w Rowach

Rowy to malowniczo położona nadmorska miejscowość, która zachęca turystów do spędzenia tutaj ciekawych i spokojnych wakacji. Pomimo tego, iż wioska nie jest zbyt duża, to jednak można w niej spędzić ciekawie czas, uprawiając np. różnego rodzaju aktywności fizyczne. Co zatem można tutaj robić, aby się nie nudzić?

Decydując się na wakacyjny wypad do Rowów, warto sprawdzić wcześniej, na jakie atrakcje sportowe można liczyć w tym miejscu, jednak przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni nocleg, ponieważ uprawianie sportów może być męczące, dlatego też należy dobrze wypocząć. Na szczęście, baza noclegowa w tej miejscowości jest dosyć dobrze rozwinięta i stale się poszerza, dzięki czemu można przebierać w różnych ciekawych ofertach. Znajdują się tutaj liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, apartamenty, a także prywatne kwatery, a więc każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie (noclegi Rowy – spis).

Wracając jednak do aktywności fizycznej, to pierwszą ciekawą propozycją może być wynajęcie kajaków lub wodnych rowerów. Gdzie zatem należy się wybrać, aby popływać na kajakach? Najlepiej nad rzekę Łupawę (więcej), gdyż znajduje się tutaj jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w całej Polsce. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, z której warto skorzystać, aby wybrać się na ciekawy spływ. Pomiędzy Ustką a Rowami znajduje się klif sięgający około 40 m wysokości. W miejscu tym są świetne warunki dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w paralotniarstwie.

Innym ciekawym pomysłem na spędzenie ciekawych wakacji w Rowach, mogą być piesze wycieczki zarówno brzegiem Bałtyku, jak i tutejszymi lasami sosnowymi, gdyż w ten sposób można zaczerpnąć świeżego, zdrowego powietrza. Nad Morzem Bałtyckim panuje niespotykany nigdzie indziej mikroklimat, wpływający niezwykle korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale również na górne drogi oddechowe. Z tego właśnie względu piesze wycieczki są tutaj jak najbardziej wskazane.

W Rowach można spędzić bardzo aktywne wakacje, nie tylko pływając w Bałtyku, ale również wybierając się nad tutejszą rzekę oraz jezioro, na których można uprawiać różnego rodzaju sporty, takie jak kajakarstwo czy narty wodne. Oprócz tego, znajdują się tutaj szlaki rowerowe, którymi można wybrać się na ciekawą wycieczkę albo polatać na paralotni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>