Wieś wypoczynkowa w górach – Sromowce Wyżne

Po ostatniej wizycie w Gorcach, postanowiliśmy przedstawić Wam kolejny górski region, w który na pewno się nie będziecie nudzić. Sromowce Wyżne to miejscowość położona w Pieninach, tuż nad brzegiem Dunajca. Wieś liczy ponad 1200 mieszkańców, jednak co roku dociera do niej wielu turystów. Dlaczego? Powodów jest wiele. Wieś sama w sobie jest ciekawostką turystyczną, wsią bardzo regionalną. Wokół niej można znaleźć wiele innych atrakcji turystycznych.

To właśnie w tej wsi, a konkretnie w jej dzielnicy zwanej Kąty, rozpoczyna się jedna z ciekawszych atrakcji tylko okolic. Spływ Dunajcem, bo o tej atrakcji mowa, to jednak nie jedyna atrakcja rejonu. W pobliżu wsi znajdują się wyciągi narciarskie, dlatego wypoczynek w tej wsi można polecić fanom narciarstwa. Ci, którzy nie jeżdżą na nartach, znajdą w tych okolicach wiele innych atrakcji. Wiele miejsc wartych odwiedzenia, obiektów, które warto zwiedzić.

Turyści mówią wprost – to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku w Pieninach. Zimą można skorzystać z wyciągów narciarskich, latem zdecydować się na wypoczynek nad pobliskim Jeziorem Czorsztyńskim, połączony z kąpielą w czystych wodach jeziora. Ze wsi można dotrzeć do wielu atrakcyjnych turystyczne miejsc, a nawet wybrać się na Słowację. Do granicy ze Słowacją jest bardzo blisko, więc z powodzeniem można tam dotrzeć i wrócić tego samego dnia.

Sromowce Wyżne stanowią świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą wypoczywać w górskich okolicach. Plusem tej niewielkiej miejscowości jest nie tylko lokalizacja czy też piękno okolic, ale i możliwość zatrzymania się w wielu miejscach. Baza noclegowa jest dość różnorodna i widoczna. Trudno jednak mówić o tym, by była bardzo rozbudowana. Noclegi w Sromowcach Wyżnych to nie tylko pokoje do wynajęcia, ale i ciekawe ośrodki, pola namiotowe, miejsca, w których można zatrzymać się kamperem – każdy więc znajdzie noclegi dla siebie. Ci, którzy dotrą w te okolice powinni zainteresować się atrakcjami turystycznymi w szerszym znaczeniu tego słowa. Oprócz możliwości jazdy na nartach, zwiedzania okolic, spływu Dunajcem, można wziąć udział w wielu imprezach, które odbywają się w okolicy, w tym imprezach bardzo regionalnych, które z pewnością na długo zostaną w pamięci. To oczywiście oferta bardziej letnia niż zimowa.

4 myśli na temat “Wieś wypoczynkowa w górach – Sromowce Wyżne”

  1. Pani Genowefo, lepsze miejsce na nocleg to Sromowce czy Szczawnica, jeśli się chce pochodzić po Pieninach?

  2. Kacper87 – jak dla mnie miejsce na nocleg to Szczawnica – tam masz Drogę Pienińską, z której się dostaniesz do Czerwonego Klasztoru i na Sokolicę, a stamtąd na Trzy Korony i gdzie tylko będziesz chciał :)

  3. Pani Genowefo szacunek za tworzenie bloga, jest Pani najlepszym przykładem, że człowiek może podróżować w każdym wieku. Pozdrawiam.

  4. Sromowce Wyżne to spokojna miejscowość, Szczawnica jest nieco bardziej nastawiona na turystów (moim zdaniem), noclegi w obu miejscach dość podobne cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>