Wieża widokowa w Bolesławcu

Malownicze lasy to świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu z dala od miejsca swojego zamieszkania. Z pewnością pamiętacie nasz wpis dotyczący pobytu w  Pieninach [➛http://www.koniecpzpn.pl/wies-wypoczynkowa-w-gorach-sromowce-wyzne-364/], gdzie pośród pięknej przyrody naprawdę można odetchnąć. Oczywiście w wielu miastach można znaleźć współcześnie takie okolice, ale nie zawsze okazują się one być najlepszym z możliwych wyborów. Z racji tego warto zdecydować się na noclegi w Bolesławcu [], gdzie do dyspozycji turystów została oddana wieża widokowa. Wejście na taką wieżę nie jest wymagające, więc warto zabrać ze sobą dzieci, dla których może to się okazać niesamowitym przeżyciem.

Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Bolesławca. Wieża nosi nazwę Jenny, a powstała w XIX wieku, ale nadal jej stan jest bardzo dobry, więc bez problemów można zdecydować się na jej zwiedzenie również od wewnątrz. Dużą jej zaletą jest przede wszystkim to, że posiada bardzo ciekawą okolicę, w której można zapomnieć o stresującej pracy czy też uczelni. Warto więc zdecydować się na taką wycieczkę z bliską osobą, gdzie można romantycznie spędzić czas i zapomnieć o wszystkich problemach z życia codziennego. W lasach spotkamy najpopularniejsze gatunki drzew, jak dęby [➛www.drzewapolski.pl/Drzewa/Dab/Dab2.html], buki, czy klony.

Wieża jest wysoka, więc wspinając się na nią można jednocześnie ujrzeć panoramę całego miasta oraz okolicznych miasteczek. Przy wieży znajduje się lasek, do którego można udać się na spacer i zebrać tam myśli, a także wypocząć na łonie natury po ciężkim dniu. Przy okazji można się tam zapoznać z miejscowymi okazami przyrody, których jest pod dostatkiem. Ta baza noclegowa cieszy się dużą popularnością na terenie Polski, więc warto ją przynajmniej raz odwiedzić. Decyduje się na to duża liczba turystów nie tylko z Polski, ale też z odległych krajów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to miejsce, w którym można zarówno wypocząć, ale też zwiedzić. Wieża widokowa związana jest ściśle z murami obronnymi, które znajdowały się w tym mieście i można je przy okazji również zwiedzić. Jest to idealna opcja dla wszystkich osób, które cenią sobie zabytki oraz historię.

Jak widać wyraźnie decydując się na tutejsze noclegi można poszerzyć swoją wiedzę historyczną, ale też zapoznać się z wieloma atrakcjami turystycznymi. Przyciągają one współcześnie wielu turystów w różnym wieku, a szczególnie chętnie odwiedzana jest tamtejsza wieża widokowa, dzięki której można zapoznać się z całą okolicą. Panorama Bolesławca prezentuje się z tej wieży wyśmienicie, dlatego trzeba tam wejść i uraczyć swoje oczy tak pięknym widokiem.

3 myśli na temat “Wieża widokowa w Bolesławcu”

  1. Wieża w Bolesławcu to piękny zabytek, naprawdę wart obejrzenia:) mam tam już zarezerwowany nocleg – już się nie mogę doczekać wakacji:)

  2. A mnie w Bolesławcu koleżanka zabrała do muzeum ceramiki czy porcelany, już nie pamiętam jak to się nazywało, ale przepiękne rzeczy tam były

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>