Polski Związek Piłki Nożnej - najpopularniejszy związek sportowy w Polsce

Jeden z najbardziej udanych projektów

8 października 2014 roku został uruchomiony portal internetowy „Łączy Nas Piłka”. To przedsięwzięcie połączyło środowisko piłkarskie z kibicami, dając ogromne możliwości swobodnej komunikacji między obiema grupami. Pomysłodawcą tego unikatowego w skali Europy projektu jest PZPN, a portal jest jego integralną częścią. Projekt „Łączy Nas Piłka” nie jest zwykłą stroną internetową. Informacyjno-rozrywkowa multiplatforma internetowa stała się miejscem spotkań kibiców, pozwalając na dzielenie się swoimi emocjami i refleksjami z innymi.

Odbudowa wizerunku

Głównym pomysłem na reprezentację było pokazywanie drużyny od kulis. Reprezentacja Polski stała się bowiem „oczkiem w głowie” dla projektu „Łączy Nas Piłka”. Kulisy z życia reprezentantów, opinie, wywiady czy unikalne materiały video zostały szybko docenione przez setki tysięcy użytkowników. Sukces jednego z najbardziej udanych projektów PZPN nie byłby możliwy, gdyby nie dobre wyniki polskich piłkarzy, które odegrały fundamentalną rolę. Jednak młody zespół z „Łączy Nas Piłka” wykonał świetną pracę, odbudowując wizerunek reprezentantów kraju poza boiskiem. Wpłynęło to na niebywały klimat wśród reprezentacji, a wartość kontraktów sponsorskich i wpływy do Polskiego Związku Piłki Nożnej znacząco wzrosły. Portal „Łączy Nas Piłka” został bardzo pozytywnie odebrany w UEFA, która wykorzystała projekt PZPN jako wzorzec do naśladowania dla innych federacji.

Ewenement na skalę Europy

Portal zawiera głównie informacje o reprezentacji, ale jest również największą bazą wyników wszystkich meczów w Polsce. Sędzia spotkania, począwszy już od rozgrywek „Żaków” ma obowiązek do 15 minut po zakończeniu meczu wysłać SMS z wynikiem do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ten projekt jest powiązany z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, które odgrywają kluczową rolę w procesie dostarczania wyników. Należy zaznaczyć, że ponad 90 procent spotkań w całym kraju rozgrywa się na poziomie amatorskim. „Łączy Nas Piłka” to również rozrywki młodzieżowe, bieżące relacje i transmisje z najważniejszych spotkań młodych adeptów futbolu. Projekt jest integralną częścią PZPN, dlatego każdy użytkownik może znaleźć na nim coś dla siebie. Piłka kobieca, futsal czy beach soccer? Dla portalu żadna odmiana piłki nie jest obca.

Portal „Łączy Nas Piłka” został zintegrowany z najpopularniejszymi kanałami społecznościowymi, m.in. z Facebook, Google +, Twitter czy Youtube. Zwiększyło to zasięgi odbiorców, a projekt otrzymał za te działania m.in. Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES za 2015 rok w kategorii „Social Media”.